Õppepäev (P)

30.00

Viinapuude sügislõikus. Jakoonijuure sordid, paljundamine, degusteerimine. Toidud jakoonijuurest: degusteerimine, retseptid. Jakoonijuure müük: säilitusjuured tarbimiseks, risoomid paljunduseks.

Laost otsas

Tootekood: ÕpeL-1 Kategooria:

Kirjeldus

Aednik Harri õpetab ja annab nõu…

Pühapäeval, 31. oktoobril

algusega 11:00 – viinapuude sügislõikus (lühikese viljaoksaga lõikus, pika viljaoksaga lõikus, noorenduslõikus, nippe pirtsakamate sortide jaoks). Paljundusmaterjali varumine, säilitamine ja juurutamiseks ette valmistamine. Harri näitab kõigepealt ise ette, mis ja kuidas ning seejärel on osalistel endil vaja tegutsema hakata – sest ega muidu ei õpi, kui kätt ise külge ei pane.
Huvilised saavad kaasa kuni kolme sordi paljundusmaterjali, igast vähemalt 3 istiku kasvatamiseks. Eeldatav kestus on poolteist tundi.

12:30 – 13:00 kaktuste ja muude sukulentide uudistamine

alates 13:00 – jakoonijuure teema (kestab, kuni osalejatel veel huvitav on – aga pooleteise-kahe tunniga võib ikka arvestada)

  1. degusteerimine: soojas ja jahedas hoitud jakoonijuurte maitse võrdlus. Erinevad sordid.
  2. degusteerimine: jakoonijuure toidud, pakun nii soolast kui magusat
  3. jakoonijuure säilitamine
  4. jakoonijuure paljundamine
  5. kasvunõuded

Õppepäeva hinna sees on lisaks nimetatatule 2 kg (kaks sorti, kumbatki 1 kg) jakoonijuuri (söömiseks, mitte paljundamiseks) ning viis originaalset (kokast venna looming!) retsepti nende kasutamiseks.

Kaasa saab osta jakoonijuurt nii ainult söömiseks (4 €/kg) kui ka söömiseks ja paljundamiseks (10…20 €/tk, risoomipahmakas 3…5 taime kasvatamiseks koos umbes 2 kg säilitusjuurtega kohe söömiseks).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga