Paneme jakoonijuure kasvama

Istutusvalmis mitmepungaline risoom koos vähemalt paarisajagrammise säilitusjuurega (‘Cajamarca White’)

Et jakoonijuur on üsna pika kasvuaja ning küllaltki aeglase algarenguga, otsustasin risoomid juba nüüd potti torgata. Istutusseguks kasutasin istikuturvast, millele piisava õhulisuse tagamiseks neljandiku perliiti juurde segasin. Perliit ühtlasi õhustab ja parandab ka vee sidumise võimet – mitte et viimane turbal endal halb oleks. Pildil olev risoom on päris mitme pungaga ning kasvu ja arengu kiirendamiseks jätsin risoomile veel ka paarisajagrammise säilitusjuure külge – et toitainevarud kiireks kasvuks kohe alguses olemas oleks.

Risoomi pungad võib, aga ei tarvitse istutusseguga täielikult katta; väikeste, ühe-kahepungaliste risoomitükkide korral võiks seda siiski teha.

Jakoonijuure risoomid – nagu säilitusjuuredki – on väga mahlased. Värsked lõike- või murdehaavad võiks seetõttu kas puusöepuru (nagu mul siin tehtud) või väävlipulbriga katta ning mõneks päevaks kuivama-armistuma jätta, siis pole erilist ohtu, et lõikepinnast mädanik sisse tükib.

vasakul ‘New Zealand Red’, paremal kaks sordi ‘Cajamarca White’ risoomitükikest

Tavaliselt kasutataksegi paljunduseks väiksemaid, ühe-kahepungalisi risoomitükke, suuremaid harvem. Samas võib loota, et kuna toitainevarud suuremas risoomiosas (eriti veel koos säilitusjuurega) on rikkalikumad, annab see taime algarengule võimsa tõuke ning sügisene juurikasaak kujuneb seetõttu suuremaks. Saame näha! 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.